Інформація про кафедру

За висловом одного з класиків науки управління Пітера Друкера, у сучасному світі немає бідних і багатих країн, а є погано чи добре керовані держави. Цей вислів можна вважати справедливим не лише відносно країни, але й будь-якої територіальної одиниці. Тому якість життя громадян напряму залежить від бажання та здатності тих, хто працюють в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, забезпечувати ефективне управління в інтересах усіх жителів країни, регіону, місцевої громади, підпорядковуючи цим всезагальним інтересам вузькогрупові егоїстичні інтереси. Особливо важливою в найближчому майбутньому може стати роль працівників органів місцевої влади в умовах децентралізації та адміністративно-територіальної реформи. Відтак, перед фахівцями, які володіють ґрунтовними знаннями і сучасними технологіями публічного управління та адміністрування, відкривається широке поле для суспільної самореалізації та кар’єрного зростання. Крім того, з погляду процесів і технологій, публічне управління принципово не відрізняється від управління у інших секторах суспільства. Тому відповідні фахівці цілком зможуть реалізуватися на управлінських посадах у бізнес-структурах або в громадських організаціях.

Місія кафедри – підготовка висококваліфікованих фахівців для сфери публічного управління та адміністрування, які володіють відповідними систематизованими знаннями і сучасними технологіями, спроможні професійно, творчо й ефективно виконувати покладені на них функції, сприяти інноваційним процесам у суспільстві з метою покращення якості життя громадян на основі світових та європейських стандартів.

Основні напрями діяльності кафедри:

- підготовка сучасних управлінців для органів публічної влади;

- модернізація навчальної програми та формування цілісного навчально-методичного забезпечення за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування";

- розвиток теорії, методології і технологій публічного управління та адміністрування, підготовка наукових кадрів;

- організація підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, інших працівників державного, приватного та громадського секторів;

- забезпечення органів публічної влади експертно-консультативними, інформаційно-аналітичними, науково-методичними та іншими послугами.

Принципами роботи кафедри є сучасність, відкритість, динамічність, високопрофесійність, демократичність, гуманістичність, науковість, адаптивність, конкурентоспроможність, постійний розвиток тощо.

Кафедра забезпечує підготовку фахівців з вищою освітою на рівні магістра за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування», в межах якої пропонуються спеціалізації "Публічне управління та адміністрування", "Територіальне управління та місцеве самоврядування", "Адміністративний менеджмент".

Крім того, кафедрою запроваджено функціональну спеціалізацію з публічного управління та адміністрування для студентів різних спеціальностей, що передбачає вивчення теоретичного курсу з державознавства, проходження практики в органах публічної влади та захисту випускової кваліфікаційної роботи. Результатом такого поглибленого вивчення проблем публічного управління та адміністрування є отримання дипломного посвідчення, яке дає право на роботу випускників в органах публічної влади.

На кафедрі сформувався колектив висококваліфікованих фахівців, що включає шість докторів наук і вісім кандидатів наук, більшість яких мають багаторічний стаж педагогічної та наукової роботи, значний досвід практичної діяльності у сфері публічного управління та адміністрування.