Університет
Університет admin чт, 02/23/2017 - 12:24Таврійський національний університет імені В. І Вернадського – уповноважений державний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації , який здійснює підготовку за освітніми ступенями «Бакалавр» та «Магістр» за всіма формами навчання денна, заочна (дистанційна).
Рік заснування – 1918
На базі університету створено освітні центри «Крим - Україна» та «Донбас - Україна», підготовче відділення для іноземних слухачів, успішно працюють програми стажування та обміну студентами з європейськими та американськими вишами. Започатковані програми подвійних дипломів з польським та швейцарським університетами. Університет пропонує своїм студентам навчання за новою, сучасною системою освіти, яка відповідає європейським і світовим стандартам. Університет надає можливості студентам приймати участь у цікавих міжнародних наукових і творчих проектах, постійному стажуванні у кращих вітчизняних и європейських вишах, у студентських стартапах, отриманні грантів і пошуках цікавої роботи вже на університетській лаві.
В ТНУ імені В. І. Вернадського вирує суспільне життя, студенти приймають активну участь у громадському самоврядуванні, у вирішенні важливих питань організації і адміністрування учбового процесу.
В університеті готують висококваліфікованих фахівців, здатних стати інтелектуальною, творчою і політичною елітою відродженої України.
Історія
Історія admin чт, 02/23/2017 - 01:54Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського (далі ТНУ) - провідний вищий навчально-науковий заклад Криму, заснований у 1918 році, входить в першу десятку вищих навчальних закладів України. На момент анексії Кримського півострова ТНУ був державним вищим навчальним закладом IV рівня акредитації.
У складі університету було 16 факультетів, які готували студентів по 41 напрямку. Загальна кількість студентів становила 15 000 осіб, включаючи денну та заочну форми навчання. В університеті працювали 2244 співробітників, з них 919 викладачів, у тому числі 112 докторів наук, професорів, 485 кандидатів наук, доцентів, старших викладачів і асистентів. Серед них - один Герой України, 39 академіків академій різних профілей і країн, чотири лауреати Державної премії України, 36 заслужених працівників науки і освіти України, 53 заслужених працівника освіти АРК.
З ім'ям нашого університету пов'язані імена видатних громадських діячів, вчених, педагогів, які стали гордістю України. Це академіки В. І. Вернадський, О. Ф. Іоффе,О. О. Байков, нобелівські лауреати І. Є. Тамм і І. М. Франк, тричі Герої Соціалістичної Праці І. В. Курчатов і К. І. Щолкін і багато інших, не менш знаменитих імен, які дала світу наша альма-матер.
Щорічно більше 100 співробітників і студентів ТНУ проходили наукове і навчальне стажування за кордоном.
ВІХИ ІСТОРІЇ
Ідея відкриття Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського виникла ще на початку минулого століття в буремні роки громадянської війни. Представники наукової та творчої інтелігенції Російської імперії, які рятувалися від більшовицької навали, осіли в Криму. Свою історію університет почав від Постанови Кримського Крайового Уряду № 23 від 3 вересня 1918 року "Про заснування Таврійського університету".
Вже до осені 1918 року Таврійський університет був повністю укомплектований викладачами вищої кваліфікації. 14 жовтня відбулося урочисте відкриття Таврійського університету в Сімферополі.
Академік В. І. Вернадський, який очолив ВНЗ в жовтні 1920 року, зазначав, що тоді Таврійський університет "представляв собою один з найсильніших наукових осередків у країні".
Таврійський університет проіснував два з половиною роки і в січні 1921 був перейменований в Кримський університет імені М. В. Фрунзе.
У 1925 році він став Кримським державним педагогічним інститутом ім. М. В. Фрунзе і тільки в 1972 році - знову університетом - Сімферопольським державним університетом ім. М. В. Фрунзе.
У серпні 1999 року Указом Президента України Л. Д. Кучми йому було присвоєно статус національного і повернуто історичну назву.
НАУКОВО-ІННОВАЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ
До анексії Криму в аспірантурі за 53 спеціальностями навчалися 304 аспіранти та 37 претендентів. За 19 спеціальностями було відкрито докторантуру. Щорічно в університеті захищалося 40-45 кандидатських і до 10 докторських дисертацій. В університеті були створені всі необхідні умови для наукової роботи.
ТНУ розвивав такі тематичні наукові напрямки як здоров'я людини, охорона навколишнього середовища, ресурсозберігаючі технології, нові речовини і матеріали, перспективні інформаційні системи. Щорічно університет проводив більше 70 міжнародних конференцій, багато з яких стали традиційними. Щорічно вчені університету публікували більше 2500 наукових робіт, в тому числі близько 55 монографій, 1916 статей, з них більше 110 - в провідних зарубіжних журналах.
Науково-дослідний комплекс університету включав до анексії великі підрозділи і лабораторії при кафедрах. Серед них: науково-дослідний центр "Технології стійкого розвитку"; Біотехнологічний центр; Навчально-наукова лабораторія програмного забезпечення комп'ютерних систем; Регіональний інформаційно-аналітичний центр системи моніторингу навколишнього середовища Автономної Республіки Крим; "Юридична клініка"; Центр синхронного перекладу; Ботанічний сад; Зоологічний музей; Наукова бібліотека, фонд якої налічував 1 млн. 190 тис. Книг і документів тощо.
Крім цього університет мав власну базу навчальної практики з біології і географії в гірничо-лісовій частині Криму.
УНІВЕРСИТЕТ СЬОГОДНІ
26 вересня 2016 в актовому залі Міністерства освіти і науки України відбулося урочисте відкриття Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, переміщеного до Києва з анексованого Криму.
Ми почали новий розділ історії славного навчального закладу в Києві, рідному для університету місті, де він був задуманий і заснований Володимиром Вернадським.
У 2016 році відбувся перший набір студентів вже в оновленому університеті. Університету 98 років - а він знову робив перший набір студентів, як і в далекому 1918 році, коли з ініціативи Соломона Крима його створили наші батьки-засновники!
В університеті існує денна і заочна форми навчання, ведеться робота над впровадженням дистанційної форми навчання. Існують програми обміну студентської та викладацької мобільності.
НАШІ СТУДЕНТИ
На початку 2016-2017 навчального року до ВНЗ були зараховані 237 студентів - першокурсників. Міністерство освіти і науки України надало університету виняткове право здійснювати прийом по переводу студентів з окупованих територій протягом усього року, зараз їх кількість нараховує близько 3 000 осіб.
У ТНУ навчаються не тільки громадяни України, є і студенти з інших країн: Росії, Білорусі, Казахстану, Туркменістану, Індії, Бангладеш, Азербайджану, Узбекистану, Ірану, Іраку, Туреччини, Лівії. З них близько 15 на основних факультетах і 50 на підготовчому відділенні.
ТНУ відновлює партнерські зв'язки з університетами Європи, щоб його випускники могли вчитися за програмами подвійного освіти і отримувати як української диплом, так і документ європейського зразка.
Таврійський національний університет імені В. І Вернадського, підписав угоду про наукову співпрацю з Відкритим університетом зі Швейцарії. Угодою передбачається спільна робота двох університетів з впровадження програми подвійних дипломів, проведення наукових досліджень, обміну викладачами та студентами, а також освітніми програмами.
Студенти Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського мають можливість вивчати економіку і менеджмент в рамках трирічної міжнародної програми, на очних і заочних відділеннях в Україні та Польщі. Випускники університету отримають не тільки повноцінні українські дипломи, а й диплом польського вузу, акредитованого в ЄС.
РОЗВИТОК І ПЕРСПЕКТИВИ
Університет планує подальші структурні зміни. До складу ТНУ планують увійти українські ВНЗ, які до сих пір знаходяться на окупованій території.
Стратегічною метою ТНУ на найближчі 10 років є прагнення побудувати нову інноваційну систему вищої освіти, увійти в число кращих університетів Європи та світу. Нова система буде ґрунтуватися на принципово іншому, відмінному від радянського, підході до викладання та отримання знань. Студенти, як в Європі, будуть самі вибирати навчальне навантаження з основних дисциплін і кількість і інтенсивність додаткових спеціальних курсів, це дозволить оптимізувати витрати часу на другорядні освітні теми, поліпшить якість отриманих знань і збільшить варіативність освіти.
Головне завдання ТНУ - дати своїм випускникам не тільки дипломи, але знання і навички, як інструменти подальшого розвитку. Викладання буде вестися на чотирьох мовах: українською, російською, кримськотатарською, англійською. Університет зараз виховує майбутню політичну та інтелектуальну еліту Криму. Його нинішні студенти повернуться в український Крим, щоб внести свій внесок у розвиток регіону.
Молодь нашого університету прагне відвідувати Європу, вчитися в кращих університетах світу, для того, щоб отримавши світовий досвід і знання, повернутися додому і будувати Європу в Україні.
ЧОМУ НАШ ВНЗ?
Таврійський національний університет має великий науковий, академічний і практичний потенціал. За короткий термін, менш ніж за рік, університету вдалося створити власну інфраструктуру. Зараз на балансі університету знаходяться два великих навчальних корпуси. В історичній будівлі київського училища, заснованого Сергієм Грушевським, батьком Першого українського Президента Михайла Грушевського, на вулиці Кирилівський розмістяться гуманітарні факультети. У центрі міста на Печерську, на вулиці Івана Кудрі, знаходиться основний навчальний корпус університету.
Студенти і викладачі ТНУ проживають в чотирьох гуртожитках.
Формується і зміцнюється освітньо-науковий потенціал університету. Укладаються угоди з провідними київськими вишами, про співпрацю і спільне використання дослідними лабораторіями. Для формування власної науково-дослідної бази ТНУ приймає участь в різних грантових програмах, співпрацює з міжнародними донорами.
Для розвитку фізичної культури і спорту використовується два стадіони. Планується відкриття арт медіапростору «Оpen Area», де студенти братимуть участь у майстер класах, розвиватимуть свої творчі здібності. Університет подав заявку на грант фінансування проекту «E-University», для створення єдиної інформаційної мережі, яка об'єднає студентів і викладачів ТНУ, а також ВНЗ партнерів, полегшить доступ до отримання знань та інформації. ТНУ бере активну участь в освітніх програмах Європейського Союзу. Вже підписані угоди про спільну участь з кількома зарубіжними вузами за програмою Еразмус плюс. Також Таврійський університет співпрацює з Британською радою, Американський посольством, програмою імені Фулбрайта в Україні задля реалізації різних освітніх проектів. Зараз ведеться робота над програмою дистанційного навчання, яка забезпечить жителям всієї України, у тому числі тимчасово окупованих територій, вільний доступ до якісної європейської освіти.
СЛОВО РЕКТОРА
«Йти до мети - не просто. Світ постійно змінюється, теперішнє ставить високі вимоги, динаміка часу вимагає відповідних інноваційних підходів і конкурентоспроможних дій. Однак, переконаний, що завдяки спільним зусиллям, довірі, співпраці, наполегливій роботі ми будемо вчитися і працювати в університеті, який пам'ятає свої історичні традиції, усвідомлює нові вимоги європейського освітнього простору і, перш за все, орієнтується на потреби сучасного громадянина потужної сучасної європейської держави Україна»
Володимир Павлович Казарін
Ректор Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, заслужений діяч науки і техніки Автономної Республіки Крим, професор
БОРОТЬБА З ТЕРОРИЗМОМ
БОРОТЬБА З ТЕРОРИЗМОМ editor вт, 11/17/2020 - 12:29
Тероризм - суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров'я ні в чому не винних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей.
Терористична діяльність - діяльність, яка охоплює:
· планування, організацію, підготовку та реалізацію терористичних актів;
· підбурювання до вчинення терористичних актів, насильства над фізичними особами або організаціями, знищення матеріальних об'єктів у терористичних цілях;
· організацію незаконних збройних формувань, злочинних угруповань (злочинних організацій), організованих злочинних груп для вчинення терористичних актів, так само як і участь у таких актах;
· вербування, озброєння, підготовку та використання терористів;
· пропаганду і поширення ідеології тероризму;
· проходження навчання тероризму;
· виїзд з України та в’їзд в Україну з терористичною метою;
· фінансування та інше сприяння тероризму.
· Правову основу боротьби з тероризмом становлять
· Конституція України;
· Кримінальний кодекс України
· Закон України «Про боротьбу з тероризмом»;
· Європейська конвенція про боротьбу з тероризмом 1977р.,
· Міжнародна конвенція про боротьбу з бомбовим тероризмом 1997р.,
· Міжнародна конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму1999р
· Положення «Про Антитерористичний центр та його координаційні групи при регіональних органах Служби безпеки України»;
· інші нормативні акти.
Телефон довіри центру: 0-800-501-482
Електронна скринька: callcenter@ssu.gov.ua
Відокремлені структурні підрозділи
Відокремлені структурні підрозділи admin чт, 02/23/2017 - 02:27Громадське самоврядування
Громадське самоврядування admin чт, 02/23/2017 - 02:28ДО УВАГИ ЧЛЕНІВ ПРОФСПІЛКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ!
На виконання вимог статті 67 Статуту Профспілки працівників освіти і науки України позачергові звітно-виборчі збори Первинної профспілкової організації співробітників Таврійського національного університету ім.Вернадського відбудуться 08 вересня в 11-20 в Актовій залі Університету за адресою: вул. Джона Маккейна, 33.
(02.09.2021)
Пам’ятка застрахованої особи за договором Добровільного страхування здоров’я на випадок хвороби (COVID-19)
У жовтні 2016 року було відновлено діяльність Первинної профспілкової організації співробітників Таврійського Національного університету ім. Вернадського.
На сьогоднішній день у первинній профспілковій організації перебуває більше 60 працівників університету.
7 листопада 2019 року на звітно-виборних профспілкових зборах було обрано профком у складі:
- Радомського Ігоря Петровича, директора навчально – наукового центру організації освітнього та виховного процесу – голова первинної профспілкової організації;
- Маслянікову Ірину Вікторівну, доцента кафедри психології та педагогіки – заступник голови первинної профспілкової організації;
- Іляшка Олександра Олександровича, директора навчально-наукового гуманітарного інституту – членом профспілкового комітету;
- Кущ Наталію Валеріївну, доцента кафедри слов'янської філології та журналістики – членом профспілкового комітету;
- Кобиліну Юлію Миколаївну, старшого викладача кафедри інформаційної діяльності та документознавства – членом профспілкового комітету;
- Соколан Віру Львівну, в.о. завідувача бібліотеки – членом профспілкового комітету;
- Джугаленко Олену Вікторівну, заступника головного бухгалтера – членом профспілкового комітету.
Первинна профспілкова організація співробітників ТНУ ім. В.І. Вернадського входить до складу Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.
За останній рік Первинна профспілкова організація співробітників ТНУ ім. Вернадського організовувала привітання подарунковими сертифікатами членів профспілкової організації із святами, цікаве та пізнавальне проведення дозвілля із відвідуванням театрів м. Києва («Колесо», «Сузір’я»), виїзні екскурсії до м. Любеч (Чернігівська обл.).
Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського
Первинна профспілкова організація співробітників Таврійського національного університету ім.. Вернадського
вул. Джона Маккейна, 33,
м. Київ, 01042,
каб. 312, тел. (+38)099 426 4206
сайт: http://tnu.edu.ua/node/9
e-mail: profspilka.tnu@gmail.com